Nehir Erdoğan FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nehir Erdoğan FORUM

Nehir Erdoğan

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

tempo dergisi röportajı

YazarMesaj
nehir
Admin
nehir

tempo dergisi röportajı Empty
MesajKonu: tempo dergisi röportajı   tempo dergisi röportajı EmptyÇarş. Şub. 04, 2009 5:41 pm

İkisi de çok genç ve gelecek vaat eden oyuncular. Özellikle, 'Okul' filmi ile yakaladığı çıkışı 'Yabancı Damat' dizisi ile sürdüren Nehir Erdoğan için son yılların flaş ismi demek yanlış olmaz. Özgür Çevik ise bambaşka bir noktadan oyunculuğa geçiş yapmış bir genç. 'Akademi Türkiye' yarışmasında müziği ve tavırlarıyla yakaladığı çizgiyi, şimdi de 'Yabancı Damat' dizisinin Niko'su olarak devam ettiriyor. Biz de Tempo dergisinin yılbaşı sayısı için Niko ve Nazlı'yı bir araya getirdik. Çekimler sonunda vardığımız kanaat, Özgür ve Nehir'in geleceğin aranılan ikilisi olma yolunda ilerlediğiydi...

Nehir Erdoğan

YENİ YILDAN AŞK VE İŞ BEKLİYORUM

Nehir Erdoğan ilk defa kendini bir projede çok beğeniyor. Kanal D'de yayımlanan 'Yabancı Damat' için, "Bu, benim işim olmasa da diziyi seyrederdim diye düşünüyorum" diyen Erdoğan, oyunculukta yüz basamak atladığını düşünüyor.

İnsanlar Türkiye'de genellikle önce televizyonla veya reklamlarla tanınır. Oysa siz bir sinema filmiyle son zamanların en çok aranılan genç oyuncuları arasına girdiniz. Kendinizi bu noktada nasıl hissediyorsunuz?

'Okul' filmindeki bütün oyuncular olarak bizim yaşadığımız gerçekten Türkiye'de bir ilk. Hepimiz isimsiz insanlardık ve 'Okul' bu anlamda çok büyük bir başarı yakaladı. Bu ilgi, çekici bir şey, hatta bence radyo, televizyon, sinema eğitimi alanların ilgilenmesi gereken bir konu.

- Sinema ile keşfedilmiş olmak size gelen tekliflerin yönünü de değiştirdi mi?
Bu piyasada çok aranmak veya teklif almak değil, kimler tarafından istenildiğin ve ne için aranıldığın önemli. Sinema filmi sayesinde tanındığım için, farklılık yaşamadım maalesef. Çünkü insanlara hangi işlerde olup, hangi işlerde yer almayacağını ancak zaman içinde anlatabiliyorsun. Mesela klipte oynamayacağımı, magazin programı sunmayacağımı hâlâ anlamayanlar var. O işler kötü diye söylemiyorum. Sadece gitmek istediğim yol, kariyer farklı. Bu beklentilerin ne kadarına cevap verebildiğin de önemli. Ben altı boş bir yükselme yaşamak istemiyorum. Dolayısıyla kayıplarımı kapatmaya çalışıyorum.

- Bu kayıplar yer aldığınız projelerden mi, yoksa sizden kaynaklanan şeyler mi?
Tamamen benden kaynaklanan şeyler. Mesela bir oyuncu olarak film izlemeye vakit bulamıyorum. Bu, önemli bir eksiklik benim için. Sonuçta okuduğumuz kitaplar, izlediğimiz filmler bizim en büyük sermayemiz.

- Televizyonun sizin için ayrı bir yeri olduğunu söylemiştiniz, hatta televizyona destek çıkmıştınız. Bu düşüncelerinizde değişiklik oldu mu?
Hâlâ aynı görüşteyim. Ben televizyon açısından pozitif, keyif veren işlerde olmayı tercih ediyorum. Bir kere biz televizyon çocuklarıyız ve televizyon hâlâ çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri. Önemli olan da bu aracı doğru kullanmak. Mesela ben lisedeyken, sıkıntılarımdan 'Kara Melek' izleyerek kurtuluyordum. Düşünsenize, bir de ne tür sıkıntılar yaşayan insanlarımız var. Akşam evlerine geldiklerinde sıkıntılarını, kafalarına takılanları televizyon izleyerek atıyorlar.

- 'Yabancı Damat' dizisine nasıl dahil oldunuz?
Teklif geldiğinde Amerika'daydım ve kendime yeni hedefler belirlememiştim. Sadece orayı yaşamak istiyordum. Dolayısıyla yeni iş tekliflerine kendimi kapatmıştım. Ama bunları söylerken, menajerim, "Okumak zorundasın" diyerek bana dizinin sinopsisini gönderdi. İki, üç gün direndikten sonra hikâyeyi okudum ve okur okumaz da tamam dedim.

- Neydi bu kadar çarpıcı olan peki?
Beni neyin bu kadar heyecanlandırdığını tam olarak bilemiyorum ama ilk defa işlenen, farklı bir konu olması beni etkiledi. Oyuncusundan senaryosuna, yapımcısından yönetmenine kadar yanlış veya eksik olan hiçbir şey bulamıyorum bu projede. Bu anlamda kendimi inanılmaz şanslı görüyorum. İlk okuduğum andan itibaren kafamda sanal bir fotoğraf oluşturdum ve bu anlamda ortaya ne kadar iyi bir iş çıkacağını biliyordum. Tabii kabul etmemin biraz ilahi bir yanı da var.

- Nazlı karakterinin sizi en çok etkileyen yanı neydi?
Nazlı'yı seviyorum, hem sevmesem ve onaylamasam bu kadar doğallıkla canlandıramam. Onun hayata karşı sağlam duruşuna, özgüvenine ve başına buyruk olmasına hayranım. Başına buyrukluktan kastım; asarım, keserim, dağıtırım gibi bir şey değil. Bir tarafta âşık olduğu insan, bir tarafta ailesi. Değerlerini yıkmadan, kendi sevgisine ve aşkına sahip çıkmaya çalışıyor. Bütün bunları da bir denge içinde yapıyor. Ara ara çocukluk yapsa da çok olgun bir karakter. Ve bütün o kaçışlarının, yaptığı çocuklukların anlamı var.

- Nazlı ile örtüştüğünüz noktalar var mı?
Karakteri kendimle örtüştürmemeye çalışıyorum. Çünkü oyunculuk kariyerim anlamında böyle bir noktadayım. Kendimden çok şey kullanmak istemiyorum. Belki iki sene sonra farklı düşüneceğim ama bu sene cepten yememeye karar verdim. Her karakter için farklı bir kıyafet giymeyi düşünüyorum ve dizi bittiğinde de o kıyafeti çıkarmak istiyorum. Bunun nedeni ise malzememden tüketmeden bu işi uzun yıllar yapabilmek. Tabii bir yandan da oyunculuğun tadını çıkarmak.

- Diziyi objektif bir gözle izleme şansınız oluyor mu? Oluyorsa Nazlı ile Niko'nun aşkını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ne kadar uğraşırsam uğraşayım, objektif olmayı çok başaramıyorum. Ama ilk defa filmlerimde bile hissetmediğim bir şeyi yaşadım 'Yabancı Damat'ta. Ben hep kendimi çok eleştiririm ve genellikle beğenmem. Belki kendini beğenmişlik gibi görünecek ama ilk defa kendimi bir projede çok beğendim. Bu, benim işim olmasa da diziyi seyrederdim diye düşünüyorum.

- 'Yabancı Damat'ta oyunculuk anlamında büyüdüğünüzü, bir basamak daha yukarıya çıktığınızı mı görüyorsunuz?
Ne bir basamağı, bence yüz basamak falan atladım. Artık mesleğime ciddi anlamda kafa patlatmaya başladım. Profesyonel çalışmanın ne demek olduğunu daha iyi anladım. Yaş olarak hâlâ küçüğüm, bu nedenle tabii ki gelişimim devam edecek. Mesela şu aralar TRT'de yayıklanan 'Koçum Benim' dizisini seyrediyorum ve orada kendime tahammül edemiyorum. Bende o zamanlar cahil cesareti varmış. Hiçbir eğitimim olmadan, "Oyunculuğu seviyorum, yeteneğim de var" diyerek başlamışım. Üstelik de o zamanlar kendimi bayıla bayıla izliyordum. Şimdi oyunculuğun salt yetenekle yapılacak bir iş olmadığını görüyorum. Oysa, çok uzun değil, sadece iki sene öncesinin projesi. Ama bu kısa sürede ne kadar geliştiğimi görmek çok güzel. En azından yerimizde saymıyoruz. Ayrıca bu işi yapmanın temelinde, insanlara mutluluk vermek olduğunu düşünüyorum. Böyle bir misyonumuz var. Tabii sadece işimizi yaparken. Onun dışında asla insanlara öğüt vermek, topluma örnek olmak, yol göstermek gibi misyonlarımız olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta ben de daha 24 yaşındayım.

- Proje başta sizinle Koray Candemir üzerine kurulmuştu. Özgür'ün gelişi bir bocalamaya neden oldu mu?
Koray'ın askerlik problemi çıktığı için, yani mecburi olarak yapılan bir değişikti bu. Ama önemli olan değişikliklere uyum sağlamak. Zaten böyle bir şey zor geliyorsa, işini iyi yapmıyorsun demektir. Çünkü orada Koray'la veya Özgür'le oynamıyorsun. Sen Nazlı karakterini giyerek Niko'yla oynuyorsun. Tabii iki sene önceki cahil cesaretiyle yapıyor olsaydım bu işi, bin tane zorluk çıkarabilirdim.

- Gerek dizide gerekse beraber yaptığımız çekimlerde Özgür'le müthiş bir uyum sergilediniz. Sizin için geleceğin aranılan ikilisi denilebilir mi?
Nasıl bir ikili olduğumuzu zaman gösterecek. Ama bu proje içinde, işimizin gerektirdiği gibi bir uyumumuz var. Sonuçta Özgür benim dediklerimi dinliyor, ben de onun sözlerine önem gösteriyorum. Birbirimizin dilinden anlıyoruz. İletişimimiz iyi. Bu da uyumlu bir çift olmak için en önemli şeylerden biri. Ama ilerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum.

Yeni yıl için beklentileriniz neler?
Aşk ve iş. Yeni projeler olsun, hızlı bir tempoda çalışayım ve bir adım daha ileriye gideyim istiyorum
http://nehirerdoganfan.yetkinforum.com

tempo dergisi röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Eve dergisi
» istanbul life dergisi
» Beyaz Dergisi Resimleri